Blog

Najnowsze wpisy

21 marca 2020 1 0

Mój album

Pełen kufel bez Patryka.

Niedawno bo we wtorek w Irlandii obchodzony był St Patrick's Day.Był i nie był.Był inny niż Każdy się spodziewał.Nasi sąsiedzi wszak wywiesili flagi, udekorowali domy, ale tak samo jak my, niwicjusze, nie wybrali się na coroczną paradę, nie zasiedli w tradycyjnym pubie z kuflem https://www.guinness.com/en-ie/ i nie świętowali hucznie tego obchodzonego w licznych krajach święta.Cisza.Nastała cisza.Sąsiedzi ucinali sobie pogawędki przez płot bądź w znacznej odległości.Przykro było na to patrzeć.Przyzwyczajeni są inaczej ten dzień spędzać...To tak jakby ktoś nagle unieważnił ten dzień i w dodatku...

19 marca 2020 1 0

Mój album

Poczytaj nam Mamo.

Poczytaj nam Mamo.Z chęciąZawsze.Wciągające zajęcie na koronne dni.

Niewiedza wzmaga apetyt na książki, które leżały i czekały na odpowiedni czas.

Nadrabiam zaległości.

17 marca 2020 1 0

Mój album

Wiosna. Budzi się obcy już świat.

Wiosna... Kiedy cały Świat walczy z pandemią wirusa siejącego grozę wśród nas... Budzi się Świat nowy... Żywy... Silny... Kolorowy... Wybacz, że nie potrafię odnosić się do tego wszystkiego na smutno... negatywnie.. to nie moja natura.. będąc w swoim Życiu w wielu różnych i niekoniecznie łatwych sytuacjach wyrobiłam w sobie mechanizm zarządzania stresem, lękiem czy paniką... To trudna sztuka i długi proces, ale możliwy! Tak jak i obecna sytuacja... do oswojenia... przejścia... Życia... nie ulegam tym wszystkim doniesieniom choć i może mnie dotyczyć... nie chodzę z nosem przy ziemii choć nie oz...

17 marca 2020 1 0

Mój dziennik

Mamy To! Pierwsze urodziny Tulinki.

Mamy To!Pierwsze urodziny Tulinki.Każdego dnia jestem wdzięczna, że dane mi było zostać Mamą po raz drugi.Mamą kolejnej wspaniałej Osóbki.Jestem szczęściarą codziennie móc obserwować z jaką ciekawością i zaradnością poznaje otaczający ją świat.Wszystkim życzę zdrowia bo bez tego nie ma niczego.Celebrujemy w domowej kwarantannie z wieloma gośćmi bo dzięki dzisiejszej technologii możemy się widzieć i słyszeć i wspólnie śpiewać Sto Lat Naszej Dziewuszce.  

15 marca 2020 1 0

Mój album

Pandemia i po szkole.

Bez względu na to jak wygląda nasze Życie, warto mieć i doceniać choćby jedną Osobę, która jest z Nami, za Nami i wspiera przy okazji ważnych wydarzeń na naszej drodze.Wsparcie.

Okazujmy je sobie częściej bez względu na wyjątkowe sytuacje jak ta ostatnia, która tyczy się nas wszystkich...

Nasza przygoda z nową szkołą zakońćzyła się po zaledwie pięciu dniach kiedy oficjalnie ogłoszono pandemię.

Najważniejsze, że mamy siebie i możemy na siebie wzajemnie liczyć w każdym ważnym momencie.

14 marca 2020 2 0
12 marca 2020 1 0

Moje myśli

Wirus życzliwego uśmiechu.

Nic nie kosztuje.Nie potrzebujesz zapasu ryżu z Chin i makaronu z Włoch.Papieru toaletowego również nie.Wystarczy grymas twarzy z kącikami ust wyciągniętymi w górę.Nie martw się o zmarszczki.Te są najpiękniejsze :-)Mam na to koronny dowód ;-)Spokoju, dystansu i wytrwałości dla Nas wszystkich na najbliższy czas.Jeśli się ze mną zgadzasz to podaj dalej :-)  

12 marca 2020 1 0

Mój świat

Krok po kroku tupiąc z życiem.

Mówi się, że Życie zaczyna się od małych kroków.

Nikt jednak nie zwaraca uwagi na to, że tempo tego Życia jest zawrotne, nieodwracalne i potrzeba nie raz mocno tupnąć by móc zrobić krok dalej.

O poruszaniu się w Życiu powstaje mnóstwo książek, poradników, filmów.Mówią nam jak żyć, co robić, a czego nie.

Czasem warto wrócić myślami do lat dzieciństwa, kiedy to bez umiejętności czytania, zaradność tzw 'życiowa' rozpoczeła się najpierw na kolanach, póżniej stanęła jedna a zaraz po niej druga noga i wszystko zaczęło biec jak to nasze Życie.

Słuchajmy siebie i kroczmy swoimi ścieżkami o własnych no...

03 marca 2020 1 0

Moje myśli

Zwycięzca. Nad sobą.

ZAWSZE CZUJ SIĘ ZWYCIĘZCĄ.

NAD SOBĄ.POTRAFISZ.POKONAĆ LĘK.ZEBRAĆ SIĘ W SOBIE.DECYDOWAĆ.NIE ULEGAĆ.WIERZYĆ.UFAĆ SOBIE.SŁUCHAĆ SIEBIE.BEZ WZGLĘDU NA INNYCH I OKOLICZNOŚCI.WIEM CO MÓWIĘ...

PEACE & LOVE EVERYBODY .

BE VICTORIUS NO MATTER WHO & WHAT •FAITH •HOPE •HARMONY •KINDNESS •JOY

01 marca 2020 1 0

Mój album

Sztorm na życie.

Po sztormie...W naturze jak i w Życiu...Wypogadza się...Niebo jaśnieje...Słońce przyświeca i otwiera swoim ciepłem oczy na nowe, lepsze i przyjemniejsze...Nie bój się zawirowań...Nie buntuj się...To nic nie da...One po coś są...Jeśli teraz tego nie widzisz, to za chwilę zrozumiesz po co były pewne zdarzenia..  

01 marca 2020 1 0

Mój album

Tańczymy dalej między podmuchami

Pomiędzy tymi wszystkimi podmuchami, groźnymi falami i osuwającym się chwilami piaskiem...MY..Tańczymy dalej...Razem...Ku zdziwieniu i jednoczesnym zaciekawieniu...Gramy...

Nie tylko na nosie...

#keepondancing #togetherweareone #lifebeyondthethunderdome #wzielonegramy

25 lutego 2020 1 0